QUERCUS.NET.PL

Suwalszczyzna. Najmniej skażony cywilizacją region w Polsce

Suwalszczyzna to region leżący w północno – wschodniej Polsce, znany ze swoich czystych jezior, pięknych lasów i łąk, nieskażonej natury. Jest tu bardzo dużo polodowcowych jezior i oczek wodnych, wiele terenów bagiennych i torfowisk, powstałych jako pozostałości po umierających jeziorach. Niejednorodne tereny i specyficzny mikroklimat sprzyjają rozwojowi bujnej fauny i flory, która zachwyca wszystkich turystów wynajmujących sobie chętnie noclegi nad jeziorem w tutejszych gospodarstwach agroturystycznych, czy tez na licznych kempingach i polach namiotowych.

Na terenie Suwalszczyzny znajduje się jeden z najpiękniejszych parków narodowych obejmujący dolinę Biebrzy

Jest to zespół bagien i torfowisk, które przeważnie nie są dostępne dla ludzi, ze względu na trudne warunki podróżowania i łatwość utonięcia. Dzięki temu żyją tu liczne gatunki zagrożonych ptaków i innych objętych ochrona zwierząt. Jednym ze skarbów Suwalszczyzny jest również Puszcza Romincka, prawdziwa, dzika, pradawna puszcza polska. Wszyscy turyści, którzy wynajmują noclegi nad jeziorem mogą skorzystać z licznych tu wypożyczalni rowerów, dzięki którym łatwiej jest poruszać się po tych rozległych terenach, zwiedzając piękną okolice i podziwiając z bliska cuda przyrody, jakie można tutaj spotkać.

Wśród ciekawych zjawisk jakie możemy tu zaobserwować, należy wymienić między innymi Głazowisko Bachanowo

To rezerwat przyrody pokryty ogromna ilością głazów narzutowych, które trafiły tu wraz z lodowcem aż ze Skandynawii. Ruiny pałaców, cmentarzysko pradawnego ludu Jaćwingów, Święte Uroczysko, Góra Zamkowa, to tylko nieliczne z atrakcji turystycznych, które można tu zobaczyć.

Suwalszczyzna zaoferuje ci najrozmaitsze atrakcje, czyste środowisko i piękny krajobraz – to miejsce na wakacje idealne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *